Чи потрібні права на електроскутер в 2022 році?

Будьте впевнені – Ви зможете довести поліцейському, що ви керуєте не механічним транспортним засобом! І знайдете для себе відповідь чи потрібні права на електроскутер, електромотоцикл, електробайк?

Чи потрібні права на електроскутер, електромотоцикл, для початку давайте розберемося, які транспортні засоби регулюють Правила дорожнього руху.

В пункті 1.10 правил дорожнього руху України в загальних положеннях сформульовано які транспортні засоби слід вважати механічними, а які відносити до мотоциклів і мопедів. А саме:

механічний транспортний засіб – транспортний засіб, що приводиться в рух з допомогою двигуна. Цей термін поширюється на трактори, самохідні машини і механізми, а також тролейбуси та транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт;

Чи потрібні права на електроскутер?
Тобто, щоб електротранспорт вважався “механічним транспортним засобом”, він повинен мати двигун потужністю понад 3000 Вт!

мопед – двоколісний транспортний засіб, який має двигун з робочим об’ємом до 50 куб.см або електродвигун потужністю до 4 кВт (категорія А1);

мотоцикл – двоколісний механічний транспортний засіб з боковим причепом або без нього, що має двигун з робочим об’ємом 50 куб.см і більше. До мотоциклів прирівнюються моторолери, мотоколяски, триколісні та інші механічні транспортні засоби, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кг (категорія А);

Схожий на мотоцикл.

Електробайк, електричний мотоцикл, електроскутер хоч і схожі на звичайні мотоцикли зазвичай мають двигун від 500 до 3000 Вт.

Але у визначеннях мотоцикл і мопед немає згадки про електродвигун чи мотор-колесо то всі двоколісні електричні транспортні засоби, у яких двигун має потужність від 3 до 4 кВт, українські Правила дорожнього руху відносять до “мопедів”. Відповідно які вже відносяться до механічних транспортних засобів. І регулюються ПДР України 2.1 Обов’язки і права водіїв механічних транспортних засобів

2.1. Водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі:  

а) посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії;

 б) реєстраційний документ на транспортний засіб (для транспортних засобів Збройних Сил, внутрішніх військ МВС, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту – технічний талон);  

в) у разі встановлення на транспортних засобах проблискових маячків і (або) спеціальних звукових сигнальних пристроїв – дозвіл, виданий Державтоінспекцією МВС;

 г) на маршрутних транспортних засобах – схему маршруту та розклад руху; на великовагових і великогабаритних транспортних засобах та транспортних засобах, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів, – документацію відповідно до вимог спеціальних правил;  

ґ) поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення).

Висновок.

Саме тому електроскутери, електробайки і електромотоцикли які в більшості завозяться в Україну поставляються з двигуном до 3000 Ватт. Виходячи з діючих положень Правил, для них не встановлено ніяких правил. За винятком тих ТЗ, які не розвивають швидкість понад 40 км / год: п. 11.7 ПДР: “Транспортні засоби, швидкість руху яких не повинна перевищувати 40 км / год. Або які з технічних причин не можуть розвивати таку швидкість, повинні рухатися якомога ближче до правого краю проїзної частини, крім випадків, коли виконується обгін, об’їзд або перестроювання перед поворотом ліворуч чи розворотом “.

Саме тому при управлінні електротранспортом до 3000 Вт не потрібно мати ні посвідчення водія, ні реєстраційних документів на нього. Але якщо все таки патрульні державної автомобільної інспекції зупинили Вас радимо мати при собі документ з технічними характеристиками свого транспортного засобу. Так Ви зможете довести поліцейському, що ви керуєте не механічним транспортним засобом, на який не потрібні права і техпаспорт. Також якщо ви не маєте при собі документів – на мотор-колесі вибиті потужність і номер двигуна, завдяки чому ви зможете довести що ви не керуєте не механічним транспортним засобом.

Але правила дорожнього руху потрібно знати і дотримуватися!

Цей запис має 32 коментар(-ів)

 1. Лариса

  Отличная информация!!! Будем знать и соблюдать!!!!!!!!

 2. Анонім

  3кw если мощность нужно права?

  1. Elwinn

   Добрий день. Зараз закон не передбачає ні документів, ні реєстрації ТЗ з двигуном до 4000 Ватт.

 3. 111

  В статті одне перечить другому

  1. Elwinn

   Немає ніяких суперечностей. Прочитайте уважно.

 4. Андрій

  >>>мопед – двоколісний транспортний засіб, який має двигун з робочим об’ємом до 50 куб.см або електродвигун потужністю до 4 кВт (категорія А1);
  >>>Але у визначеннях мотоцикл і мопед немає згадки про електродвигун
  Чукча не читатель, да?

  1. Elwinn

   Так на мопед з ДВЗ потрібні права. Але якщо електроскутер до 3000 Вт включно він відноситься до немеханічних транспортних засобів, відповідно на які не поширюються правила скутерів з ДВЗ.

   1. Александр

    Но ведь в определении мопеда говорится просто про «транспортний засіб» и там нет слова «механічний». А коль электроскутер (даже до 3кВт) это «транспортний засіб» то значит он подпадает под требование иметь категорию А1.
    В общем бардак в определениях.

 5. Толя

  Так є механічні і не механічні транспортні засоби , згідно правил якщо не помиляюсь механ тз -це від 4квт на них потрібна реєстоація , тех огл , страхівка,+”вогнегасник”
  Переважно всі електроскутери від 350ват до 3000ват.
  Тобто можна сказати шановна поліція в мене не механічний тз -ідіть в дупу. Але є але, в правилах змінили критерії мопеда тобто всі до 3квт скутери відносять туди в мопеди і тут колізя один закон говорить не механічний ТЗ до 4квт , а другий говорить що мопед до 3Квт .
  Якщо є колізія в законах то суд повинен прийняти ріщення на користь громадянина.
  Це моя думка може і помилкова .пишіть

  1. Elwinn

   пункті 1.10 правил дорожнього руху України в загальних положеннях сформульовано які транспортні засоби слід вважати механічними. 1.10 механічний транспортний засіб – транспортний засіб, що приводиться в рух з допомогою двигуна. Цей термін поширюється на трактори, самохідні машини і механізми, а також тролейбуси та транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт. А на немеханічні ТЗ не потрібно реєстрація і водійське посвідчення. Також в нас є офіційна відповідь від МВС.

   1. Тимур

    Добрий день а зі скількох років можна їздити на електроскутері?

 6. Егор

  Почитавши ПДР, я зрозумів що засіб до 3кв не є механічним засобом і не належить до категорії А1.Засіб від 3Кв до 4Кв належить вже до категорії А1 і вимає посвідчення водія категорії А1 та реєстрацію.

 7. Анонім

  А рівно 3квт чого вимагають?

  1. Elwinn

   Чого так придумали депутати важко зрозуміти. Багато правил і законів прийняті які не піддаються логіці.

 8. Алина

  Это транспортное средство нельзя использовать на дорогах общего пользования, только в закрытих зонах или специально отведённых местах. И полиция имеет полное право поставить на штрафплощадку, и никакой суд не выиграете

  1. Elwinn

   Добрий день Аліна. До 3000 Ватт включно не потрібно ні реєстрації ні водійського посвідчення. В нас є офіційна відповідь від сервісного центру МВС.

   1. Александр

    А можно где-то ознакомиться с этим официальным ответом сервисного центра МВД?

 9. Вітаю! Скажіть!
  1. А як що трицикл з потужністю двигуна 2кВт, то я можу ним користуватися у місті і де, на узбіччі доріг чи на доріжках для велосипедів?
  2. А також ще, як що квадроцикл з потужністю двигуна 2кВт, то я можу ним користуватися у місті і де, на узбіччі доріг чи на доріжках для велосипедів?

 10. Валентин

  Права на вождение 2-ух колесным конем нужны в соответствии с пунктом 2.13 пдд Украины. Как минимум категория – А1. Для трехколесных категория – B1. Вы, как продавец электротранспорта, превратно толкуете ППД, извлекая ту информацию, которая выгодна вам. Полиция также закрывает глаза, до тех пор пока не поступит указание свыше. В пункте 2.13 пдд Украины всё детально расписано! И никакого противоречия с пунктом 2.1 – нет. Эти пункты дополняют друг друга.

  1. Elwinn

   Добрий день Валентин. Ви помиляєтесь. Наші юристи робили запити і в нас є офіційні відповіді з сервісного центру МВС як і на звичайні скутери, так і на електроавтомобілі.

 11. Влад

  А номера потрібно ставити на електроскутер потужністю менше 3 квт

 12. 8 квт

  Доброго дня! Чи правильно я розумію що пєпєлац з моторколесом 8 кВт за ПДР України є мотоциклом і має бути зареєстрований у сервісному центрі МВС, повинен мати державний реєстраційний знак та свідотство про реєстрацію. І для керування ним необхідно мати водійське посвідчення категорії А і страховий поліс?

 13. Добрий день в мене електроскутер 1200вт потрібні права в 2022 році?

  1. Elwinn

   Добрий день. Ні, водійське посвідчення не потрібне.

 14. Влал

  А якщо в мене електро скутер 1500вт то потрібні права?

  1. Elwinn

   Добрий день. Ні, водійське посвідчення не потрібне.

 15. офіційні відповіді з сервісного центру МВС

  Можете надати копію цього роз’яснення?

  1. Elwinn

   Добрий день. Надаємо покупцям нашого магазину.

Залишити відповідь