Електроскутери, електротрицикли і електросамокати виділили в нову категорію учасників дорожнього руху.

Народні обранці на комітеті затвердили новий законопроект про електроскутери і електросамокати. Електроскутери, електротрицикли і електросамокати виділили в нову категорію учасників дорожнього руху. Ця подія відбулася на комітеті Верховної Ради України. Тепер водіїв електроскутерів і електросамокатів планують виділити в нову категорію учасників дорожнього руху.

Новий законопроект про електроскутери і електротрицикли.

Ще у лютому 2020 року до Верховної Ради України внесли законопроект №3023, ним пропонувалось легалізувати водіїв електротранспорту, таких як електроскутери, електротрицикли. Тим самим перетворити їх в повноцінних учасників дорожнього руху. Законопроект розробила Юлія Клименко. І на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук повідомила, що профільний комітет ВРУ затвердив законопроект №3023 і направив в Верховну Раду на подальший розгляд депутатів.

До користувачів «персонального легкого електротранспорту» пропонується віднести осіб, які пересуваються з використанням одно-, дво- або триколісного механічного транспортного засобу, що приводиться в рух за допомогою електродвигуна (електроскутери, cігвеї, гіроборди, гіроскутери, електротрицикли), окрім інвалідних колясок і велосипедів, обладнаних електродвигунами.

Даний проект закону дозволяє власникам легкого персонального електротранспорту пересуватися по спеціальних велосипедних доріжках. А якщо їх немає, тоді треба рухатись краю проїзної частини дороги, або по узбіччі.

Обов’язково Ваш електроскутер повинен бути справний, обладнаний світловідбивачами та звуковим сигналом, та якщо це передбачено виробником мати показники поворотів. Водій керуючи персональним електричним транспортом в темний час доби, або при поганої видимості повинен включити фару. Також бажано мати захисний шолом. Якщо на електротранспорті немає світловідбивачів, тоді можна одягнути одяг з світловідбиваючими елементами.

Забороняється!

Забороняється водіння електротранспортом в стані наркотичного, або алкогольного сп’яніння. Пропонується заборонити перевозити пасажирів (якщо це не передбачено конструкцією), а також використовувати мобільний телефон під час руху, тримаючи його в руці.

Також радимо Вам прочитати статтю – чи потрібні права на електроскутер, електромотоцикл і які транспортні засоби підпадають під Правила дорожнього руху? Ми й надалі будемо слідкувати та інформувати Вас з долею даного законопроекту. Залишайте свої коментарі і пропозиції та підписуйтесь на наш канал в Ютуб.

Цей запис має 2 коментар(-ів)

  1. Регістрація електроскутера

    Чи потрібно регістрація на електроскутер 1500 Вт ?

Залишити відповідь