Покраска пластика скутера. Реставрація пластика.

Покраска пластика скутера и реставрация пластика своими руками

Покраска пластика скутера і реставрация пластика від А до Я.

Пластик на скутер це лице електротранспорту, по якому його власника зустрічають і проводжають. Електроскутери, електромотоцикли та електротрицикли — універсальний транспорт. І кожен власник бажає мати красивий транспортний засіб, який повинен блищати й сяяти. Але поїздки по камінню, або лісовими дорогами позначаються саме на пластику. Десь виникають подряпини, а від потужних ударів пластик може і розколотися.

Можна звичайно їздити, поки пластик не відвалиться, а потім купити нову деталь і поставити на місце старої. Але в даній статті ми навчимо Вас як реставрувати ABS пластик своїми руками. Навіть самий убитий ABS пластик можна реставрувати. Поїхали!

Реставрация пластика.

Для початку знімаємо пластикові деталі з електроскутера і добре миємо в гарячій воді. Забруднень не повинно залишитись. Потім сушимо деталі й оглядаємо де є сколи та царапини. Всі дефекти краще відразу позначити маркером, тому що потім ви зможете їх не помітити. Також треба підготувати наждачний папір з розміром зерна 120, 500 і 1000. Пошкоджені місця проходимо дрібним наждачним папером і протираємо ацетоном. А якщо є деформовані місця, стараємось їх трохи підігріти й вигнути в потрібне положення за допомогою плоскогубців. Після цього випуклості знімаються за допомогою грубого наждачного паперу. Клеєм малярний скотч на лицевий бік деталі. Тепер в нас є опалубка для реставрації. Дрібні деталі як пазли, знаходимо їм місце. Коли “пазли” зібрані переходимо до склеювання деталей.

Чим склеїти пластик скутера?

Найкраще склеїти пластик в скутері за допомогою двох компонентного епоксидного клею, який можна купити в будь-якому будівельному магазині. Часто продається в вигляді двох шприців, після одночасного надавлювання на які вилазить два компоненти пластифікатор і затверджувач. Як змішувати клей, написано в інструкції.

Клей можна трохи підігріти в теплій воді, він стане більш рідкий і краще буде заповнювати “пазли” пластику. Клей також втираємо в дрібні тріщини, а потім зверху наклеюємо шар скловолокна. Бажано зробити шарів скловолокна два-три. Реставрований пластик повинен затвердіти протягом доби при кімнатній температурі.

Це був перший етап і ми реставрували внутрішню сторону пластика. Тепер переходимо до зовнішньої — парадної. Тут повинно бути все ідеально. Працюючи різними видами наждачного паперу. Все зачищаємо до гладкого стану, так щоб не було попередньої краски.

І тільки після цього ще раз миємо, сушимо і проводимо візуальну перевірку, чи всі дефекти оброблені наждачним папером. Ґрунтуємо деталь з балончика два рази, з інтервалом в 15 хвилин (ґрунтовка підходить тільки спеціальна — для пластику). Після цього використовуючи автомобільну шпаклівку – шпаклюємо місця з дефектами. Після висихання — шліфуємо. Таку процедуру можливо прийдеться повторити декілька разів.

Коли все в ідеальному стані, залишаємо деталь на 10-12 годин, після закінчення цього часу шпаклівка затвердіє остаточно.

Покраска пластика скутера.

Фарбування пластику електроскутера. Протираємо знежирювачем, або будь-яким розчинником. Коли розчинник висохне можна починати покраску пластика скутера.

Фарбу потрібно брати тільки надійних виробників. Дешеві аерозольні балони розпилюють нерівномірно завдяки чому фарба може потекти. Збовтуємо балон протягом 2-3 хвилин. Тримаючи балон вертикально, з відстані 25-30 сантиметрів наносимо 2-3 шари емалі з інтервалом 5-10 хвилин. Шари повинні бути тонкими, крізь перші два шари може проглядатись світла шпаклівка. Після третього шару емалі поверхня реставрованого пластику вже буде ідеальною. Бажано через 30 хвилин після фарбування нанести завершальний шар – прозорим лаком.

Після всіх робіт пластик необхідно залишити сохнути на кілька днів, поки лакофарбове покриття не затвердіє.

Підписуйтесь на канал Elwinn в YouTube.

Залишити відповідь