Що вигідніше купити скутер електричний чи бензиновий?

Сьогодні порівняємо експлуатаційні витрати електроскутера зі скутером з двигуном внутрішнього згоряння. Часто покупці запитують скутер електричний чи бензиновий і цікавляться витратами. Перше і важливе, електроскутер простий в експлуатації, вам не потрібно водійське посвідчення, ставити на облік в МРЕВ, проходити техогляд і платити страховку. Детальніше про це можна прочитати за посиланням.

Не потрібно міняти масла і фільтра, купувати ланцюг і зчеплення, регулювати та запускати двигун. Електроскутер зручне сучасний засіб пересування, Вам потрібно тільки сісти, натиснути на кнопку або повернути ключ і поїхати. Також за потреби потрібно електроскутер поставити на зарядку.

Друга величезна перевага в порівнянні з практично будь-яким бензиновим скутером зі схожими технічними характеристиками, це те що під ногами у вас завжди великий майданчик. Під ноги можна покласти великі, навіть негабаритні вантажі.

скутер електричний чи бензиновий Elwinn EBL-21

Перший електро трайк з

похилими задніми колесами

Elwinn EBL-21

Ну і найголовніше це експлуатаційні витрати. Великою перевагою електроскутера над бензиновим мопедом є його економічність в експлуатації. Ви практично не витрачаєте грошей на зарядку електромопеда, а на повний заряд акумуляторної батареї вам буде потрібно від одного до півтора кВт електроенергії. При відносно однаковій ціні, наступні експлуатаційні витрати на бензиновий скутер будуть значно вищими, ніж на електричний мопед.

Витрати на електроскутер.

За рік в середньому наші покупці проїжджають близько 5000 кілометрів, або приблизно 100 -110 повних зарядок (в залежності від потужності електродвигуна, а також характеристик). На одній повній зарядці ви можете проїхати від 45 до 60 кілометрів. Ціна за 1 кВт становитиме 1,68 грн за кВт-год. Звідси легко прорахувати, що ціна однієї повної зарядки обійдеться від 1 гривні 68 копійок до 2 гривень 52 копійок. Разом в рік на електроенергію Ви витратите ((1,68+2,52)/2)*((100+110)/2)=220 гривень 50 копійок. А це, якщо прорахувати на 365 днів, вийде 60 копійок в день. А якщо у вас стоїть електричний лічильник день / ніч можна вважати що ви їздите безплатно.

Але потрібно врахувати що один раз в три роки, вам потрібно буде замінити гелеву свинцево-кислотну тягову батарею, а якщо врахувати що їх п’ять штук, то 5*1350=6750 гривень. Разом реальні витрати на електро складову скутера складуть 220.5+ (6750/3)=2470,5 гривень / рік. Маневровість і прохідність у мопедів з різними типами двигуна приблизно однакова.

Витрати бензинового скутера.

Прорахуймо ідеальну витрату бензинового скутера. В середньому ідеальна витрата мопеда з ДВЗ складе 2.5 літра на сто кілометрів. Середні ціни на пальне по Україні на 8.04.2022 на бензин А-92 складають 34 гривні за один літр. В рік ми витратимо 5000/100*2,5*34=4250 гривень. В сумі в рік на паливі економія складе 1779 гривень 50 копійок.

Але цей прорахунок буде правильним, якщо ваш бензиновий мопед ідеально відрегульований. При частій їзді по ґрунтових дорогах, повітряний фільтр бензинового скутера дуже швидко забруднюється, а це дуже сильно впливає на витрату палива. Міняти такий фільтр потрібно 2 рази на місяць. Також причиною збільшеної витрати може стати знос циліндра, поршня і поршневих кілець двигуна, або неправильне регулювання карбюратора. Витрата палива може зрости, якщо вихлопна труба забита нагаром, тоді трубу потрібно прочистити або поміняти. Тому реальні витрати палива будуть вище ніж 2.5 літра на 100 кілометрів.

Додаткові витрати на мопед з ДВЗ.

А якщо врахувати що бензиновий мопед потрібно поставити на облік, пройти техогляд і отримати страховку – на все це ви витратите 1200 гривень і багато часу. І найголовніше потрібні права категорії А1 (ціна залежить від конкретної автошколи й в середньому навчання обійдеться в 5000 гривень). Разом після покупки і юридичних процедур ціна володіння скутером з ДВЗ зросте на 6200 гривень.

Скутер электрический или бензиновый?

Великий електроскутер

з новітніми технологіями

Elwinn Skywave

Є у бензинового мопеда великий плюс. У мопеда з ДВЗ немає проблем з запасом ходу, через те, що паливні заправки є практично повсюдно. Тому навіть при відстанях понад 100 км у користувача скутера з ДВЗ зазвичай немає проблем із заправкою в дорозі. Запас ходу електроскутера становить 50-90 км і залежить від ємності батареї. Після цього електроскутер потрібно ставити на зарядку. Бонусом стане відсутність запаху бензину, тиша електродвигуна, а також те що електротранспорт можна з комфортом зберігати навіть у квартирі.

Технічне обслуговування – скутер електричний чи бензиновий?

Що стосується технічного обслуговування електричного скутера, то воно зводиться до контролю за зарядом АКБ, тиском шин і обслуговуванням гальм. А бензиновий скутер хоче постійного обслуговування: заміна масла і фільтрів кожні 1500 кілометрів (300 грн), в рік 5000/1500*300=1000 грн. І це тільки витратні матеріали, не враховуючи роботи з технічного обслуговування.

Видеообзоры и тест-драйвы электромотоциклов и электроскутеров
Тест-драйви електромотоциклів та електроскутерів

Підіб’ємо підсумок, в якому з великою перевагою виграє дуже простий і зручний в експлуатації електроскутер. Перший рік витрат в електроскутері складе 2470 гривень проти 4250+1000+6200=11450 гривень у мопеда з ДВЗ.

Вибираючи скутер електричний чи бензиновий, оцініть всі фактори який саме варіант вас влаштує більше. Також почитайте відгуки, виберіть відповідну модель скутера та зробіть замовлення, щоб зробити своє переміщення комфортнішим, швидшим і економнішим вже зараз.

Електротрицикли і електроквадроцикли
Что лучше скутер электрический или бензиновый?

Вибираючи електричний скутер або бензинову модель, оцініть всі фактори який саме варіант вас влаштує більше. Також почитайте відгуки, виберіть відповідну модель скутера та зробіть замовлення, щоб зробити своє переміщення комфортнішим, швидшим і економнішим вже зараз. Підписуйтесь на канал про електромотоцикли і електроскутери Elwinn в YouTube.

Цей запис має 2 коментар(-ів)

  1. Борис

    Очень полезная и информативная статья.

    1. Добрий день Борис. Дякуємо за оцінку нашої роботи. Будемо і надалі викладати корисну інформацію.

Залишити відповідь